Rekuperacja cennik

Budując dom liczymy różne koszty związane z jego wyposażeniem. Jednym z elementów, który należy brać pod uwagę jest koszt montażu rekuperacji. Wentylacja mechaniczna jest coraz chętniej stosowana w nowych budynkach. Trzeba też przyznać, że montaż rekuperacji jest w tym przypadku łatwiejszy dlatego też ostateczna cena rekuperacji może być niższa.

Jednak systemy wentylacji dla domów jednorodzinnych to zespół różnych elementów, urządzeń i materiałów instalacyjnych. Trudno jest więc określić szczegółowe ceny za całą instalacje rekuperacji w domu. Na ostateczny koszt będzie miało wpływ wiele czynników, różne ceny urządzeń a także warunki techniczne i montażowe. Jedno jest pewne – planując system wentylacji na etapie budowy domu zapłacimy za nią mniej.

Koszt montażu rekuperacji.

Jeśli chcemy zmniejszyć koszty montażu rekuperacji powinniśmy zaplanować przepusty w stropie na etapie budowy. To ograniczy koszty pracy i potrzebę zastosowania otwornic do betonu. Warto również zastanowić się nad zapotrzebowaniem na czyste powietrze. Wychodząc z założenia, że nawet „słaba wentylacja mechaniczna” jest lepsza od dobrej grawitacyjnej, zawsze można przeanalizować projekt rekuperacji tak, aby ograniczyć ilość kanałów wentylacyjnych.

Sama instalacja z usługą montażu dla domu 120 – 140 m2 będzie kosztować ok. 5 – 8 tys zł. Do tych kosztów należy dodać jeszcze koszt samego rekuperatora, a on może kosztować od 4 do 10 tys. zł. Finalnie wykonanie kompletnego systemu wentylacji mechanicznej może wynieść np. 10 tys zł, ale może to być też wartość 25 tys zł.

Zadzwoń do nas