Rekuperacja Łomża

Zajmujemy się projektowaniem i montażem rekuperacji w Łomży i w okolicznych miejscowościach. Nasze usługi realizujemy kompleksowo od A do Z. Warto zgłosić się do nas już na etapie projektowania budynku, aby zastosować pewne rozwiązania, które zdecydowanie ułatwią montaż i poprawią „szczelność” budynku. Doradzamy na każdym etapie inwestycji. Osoby zainteresowane usługą zapraszamy do kontaktu. Warto poświęcić chwilę czasu, aby zapoznać się z zaletami mechanicznej wentylacji.


Wentylacja mechaniczna z rekuperacją.

Rekuperacja – tak potocznie nazywamy systemy wentylacji mechanicznej z funkcją odzyskiwania energii cieplnej z powietrza. Trzeba jednak pamiętać, że podstawowym zadaniem jest tutaj wentylacja. W odróżnieniu od tej tradycyjnej, grawitacyjnej mamy tutaj nad całym procesem więcej kontroli. Analizując działanie wentylacji tzw. grawitacyjnej dojdziemy do wniosku, że w różnych okresach jest ona całkowicie niewydolna. Niewydolność wentylacji tradycyjnej przekłada się na jakość powietrza i przede wszystkim na jakość życia domowników.

Już i w naszym kraju przykłada się coraz większą uwagę do poziomu dwutlenku węgla w powietrzu, którym oddychamy. Zbyt duże stężenie ma bezpośredni wpływ na pracę mózgu człowieka. Gdy brakuje tlenu jesteśmy senni, nasz organizm pracuje inaczej, chociaż nie jesteśmy w stanie jeszcze tego odczuwać. Wentylacja tradycyjna we współczesnym budynku niestety nie jest na tyle wydolna, aby zapewnić dostateczny komfort pod tym względem. Aby proces wymiany mógł się odbywać musimy przecież dostarczyć świeże powietrze do pomieszczenia. Przy dzisiejszym stanie budynku takim „wpuszczeniem powietrza” jest otwarcie okna. Czy jednak często otwieramy okna bądź je uchylamy? Czy w sypialni, zimową porą jesteśmy w stanie dostarczyć świeże powietrze na tyle skutecznie, aby zdrowo się wyspać? Odpowiedź jest oczywista – nie jesteśmy w stanie tego zrobić. Mało tego, ze względu na straty ciepła nie robimy tego.

Rekuperacja dla naszego zdrowia.

Przy omawianiu sprawy rekuperacji jedni podkreślają oszczędności w ogrzewaniu. Jeszcze inni zwrócą uwagę na kwestie zdrowotne, na jakość powietrza, którym oddychamy. Każde stanowisko w sprawie wentylacji trzeba uwzględniać i rozumieć. Warto jednak wiedzieć, że prawidłowy efekt jaki daje rekuperacja można uzyskać tylko przy założeniu, że jest ona prawidłowo zaprojektowana. W innym wypadku efekty mogą być wręcz odwrotne.


Jeżeli popatrzymy na rekuperację z perspektywy człowieka i jego zapotrzebowania na świeże powietrze to unikniemy wielu błędów, które mogą doprowadzić do nadmiernego hałasu czy nadmiernego wysuszania. W naszej pracy staramy się znajdować jakiś złoty środek. Nie zawsze warto trzymać się reguł, które znamy bo dom jest jak organizm, w którym rekuperator jest jak płuca. My też oddychamy z różną intensywnością. Tak też powinna działać rekuperacja. Idealnie byłoby wyposażyć system rekuperacji w czujniki dwutlenku węgla czy wilgoci. Tam gdzie jednak budżet nakazuje pewną dyscyplinę w kosztach wykonania rekuperacji, warto postawić na rozwiązania optymalne. Zapraszamy więc do kontaktu – wiemy jak prawidłowo zaprojektować i wykonać system rekuperacji.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji na wielu etapach budowy domu. Spotkanie z nami jeszcze przed rozpoczęciem budowy i omówienie ważnej kwestii jest ważne dla przyszłych kosztów wykonania.

Proszę zapamiętać:
Rekuperacja Łomża
GT.instal – nowoczesne instalacje
tel. 604 933 337

Zadzwoń do nas