Rekuperacja Nowy Dwór Mazowiecki

Rekuperacja czyli wentylacja mechaniczna w domach jednorodzinnych to efekt większej świadomości człowieka. Chcemy dbać o jakość powietrza, którym oddychamy. Ważny jest dla na komfort mieszkania i komfort snu. Wykonujemy instalacje rekuperacji w Nowym Dworze Mazowieckim i okolicach. Realizujemy zadania kompleksowo, od określenia potrzeb, projektu poprzez realizacje montażu i serwis.


Wentylacja mechaniczna z rekuperacją

Czym jest rekuperacja i dlaczego warto zainwestować w takie rozwiązanie? Otóż dzisiejsze budownictwo mieszkaniowe stawia na energooszczędność. To zrozumiałe, że chcemy dbać zarówno o nasze portfele jak również o środowisko. Im mniej energii zużyjemy do ogrzania naszych domów tym mniej zanieczyszczeń wprowadzimy do środowiska. Dodatkową sprawą jest jakość powietrza, którym oddychamy.

Jakość powietrza ma wpływ na to jak funkcjonujemy, a również na nasz sen. Przy szczelnej stolarce otworowej działanie wentylacji tradycyjnej może okazać się niewystarczające. Aby usunąć powietrze zużyte, zanieczyszczone to wpierw musimy doprowadzić świeże. W domu przecież nie powstanie podciśnienie. Nie zawsze chcemy uchylać okna ze względu na to, że dostawanie się zimnego powietrza z zewnątrz następuje wówczas w sposób niekontrolowany.

Korzystając z rekuperacji mamy nad tym procesem kontrolę. Wiemy ile potrzebujemy świeżego powietrza i właśnie taką ilość wprowadzamy do budynku, odzyskując z niego jednocześnie energię cieplną.

Zadzwoń do nas