Rekuperacja Ostrołęka

Nasza firma świadczy kompleksowe usługi dotyczące rekuperacji czyli wentylacji mechanicznej z funkcją odzyskiwania ciepła (lub ciepła i wilgoci). Instalacje wentylacyjne tego typu cieszą się coraz większym uznaniem i przynoszą użytkownikom wiele korzyści.

Realizujemy zadania od A do Z. Mogą Państwo liczyć na naszą pomoc już na etapie projektowania budynku. Podpowiemy jak wykonać jego poszczególne elementy, aby cały budynek był energooszczędny, a montaż rekuperacji możliwie prosty. Ważnym elementem jest poznanie potrzeb związanych z wentylacją właśnie na tym etapie. Osoby, które zgłoszą się do nas przed zbudowaniem swojego domu unikną błędów, które pomimo coraz większej świadomości firm budowlanych cały czas się pojawiają.

Montaż rekuperacji Ostrołęka

Ze względu na lokalizacje naszej firmy i fakt, że naszą ambicją jest zapewnienie sprawnej obsługi skupiamy się na działalności lokalnej. Obsługujemy Klientów z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. W tym rejonie mogą liczyć Państwo na szybki i sprawny serwis, a także dostępność doradcy na etapie projektowania wentylacji.
Proszę pamiętać: GT.instal – rekuperacja Ostrołęka.


Rekuperator – większość osób zapewne powie, że jest to najważniejszy element w całym systemie wentylacji mechanicznej z funkcją odzyskiwania ciepła. I takie stwierdzenie jest oczywiście prawdziwe. To właśnie rekuperator w głównej mierze odpowiada za jakość całego układu. Jednak nie można uniknąć porównania centrali rekuperacyjnej do serca w organizmie żywym. A to serce zawsze będzie zależne od całego układu krwionośnego. Tak samo jest w tym przypadku – rekuperator musi być dopasowany do układu rur wentylacyjnych, a one muszą być dostosowane do wymagań konkretnego mieszkania. Warto pamiętać, że wentylacja mechaniczna musi pracować niejako „w tle”. Tak samo jak człowiek nie musi pamiętać o biciu serca czy o funkcji oddychania.

Wentylacja mechaniczna w Ostrołęce

Dlaczego warto wybrać naszą firmę? Mamy przecież świadomość, że nie jesteśmy jedyną firmą od rekuperacji na ostrołęckim rynku. Czy jest coś co nas wyróżnia, oprócz doświadczenia w pracach montażowych, bo tym zajmujemy się już prawie 20 lat. Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że montaż rekuperacji nie jest taki trudny, że wystarczy zaplanować otwory, miejsce na rekuperator i wszystko zaczyna działać.

Rzeczywiście gdyby tak łatwo było projektować i montować rekuperacje to zapewne każdy średnio zdolny budowlaniec, hydraulik czy jeszcze inny specjalista byłby w stanie wykonywać tego typu systemy wentylacyjne. Jest w tym trochę prawdy, bo przecież źle zaprojektować i źle wykonać rekuperacje każdy może, „trochę lepiej lub trochę gorzej”. Sztuką jednak jest wykonać rekuperacje tak, aby dawała ona pożądane efekty bez skutków ubocznych. Żeby wentylacja była dopasowana do organizmu, którym jest dom i jego mieszkańcy, a nie tylko do twardych regułek. One będą kazać wymienić 70 m3/h powietrze w kuchni z kuchenką gazową, bez zastanowienia się nad tym jak często tej kuchni używamy.

Właśnie dlatego nasza oferta jest wyjątkowa. Znamy wytyczne i reguły projektowania, ale zawsze staramy się zrozumieć budynek, przeanalizować prędkość powietrza w kanałach, a także zobaczyć rzeczywiste zapotrzebowanie. Staramy się połączyć różne szkoły projektowania wentylacji mechanicznej, która na pierwszym miejscu powinna stawiać człowieka, jego komfort mieszkania. Przecież powietrze należy wymienić w momencie kiedy stężenie CO2 jest za wysokie, albo wysoka jest wilgotność powietrza.

Warto więc postawić na naszą firmę.
Proszę zapamiętać:
Rekuperacja Ostrołęka to GT.instal
nowoczesne instalacje.


Rekuperacja i oszczędności w ogrzewaniu.

W wielu przypadkach wykonawcy systemów rekuperacji podnoszą sprawę oszczędności w ogrzewaniu przy zastosowaniu wentylacji mechanicznej z funkcją odzyskiwania ciepła. To prawda, że w przypadku wentylacji grawitacyjnej ogrzane powietrze ucieka nam kominem i w ten sposób tracimy, ogrzewanie staje się droższe. Jednak to nie oszczędności są tutaj najważniejsze.

Rekuperacja to przede wszystkim komfort. Nie można stawiać oszczędności na pierwszym miejscu, gdyż takie stanowisko jest szkodliwe. Taniej jest przecież zasłonić kratki wentylacyjne w domu podczas mrozów. Piszę to oczywiście z pewną ironią, ale jeżeli ktoś spodziewa się, że dzięki rekuperacji zaoszczędzi 50% kosztów ogrzewania – będzie zawiedziony.

Jeżeli mówimy o oszczędnościach w wysokości 50% kosztów ogrzewania to mówimy raczej o sytuacji, gdy mamy rzeczywiście skuteczną wentylacje grawitacyjną i doprowadzamy do pomieszczeń świeże powietrze. W praktyce jednak wiemy doskonale jak to wygląda. W praktyce nie wietrzymy w sposób wymagalny pomieszczeń mieszkalnych, a wymiana powietrza odbywa się raczej w sposób przypadkowy. Jeżeli jednak rzeczywiście mielibyśmy nawiewniki w oknach i wentylacja grawitacyjna byłaby skuteczna to w takim porównaniu autentycznie koszty ogrzewania zmniejszyłyby się o połowę, a może nawet więcej.

Dobry przykład – wentylacja w sypialni.

Jednak praktyka jest zupełnie inna. O ile potrafimy dbać o czystość, korzystamy z łazienki. O ile zaczynamy doceniać zdrową żywność to jednak cały czas przykładamy zbyt mało uwagi do tego czym oddychamy. Warto tutaj posłużyć się przykładem sypialni. Możemy np. przyjąć, że posiadamy sypialnie dla dwóch osób o powierzchni 20 m2. Średnio, kubatura takiej sypialni to około 50 m3. Tyle powietrza będzie znajdować się w naszej, przykładowej sypialni.

Dorosła osoba, bez żadnej szczególnej aktywności fizycznej zużyje ok. 20 m3 powietrza na godzinę. Jeżeli pomnożymy to przez dwie osoby otrzymamy wynik 40 m3/h. To będzie oznaczać, że już po godzinie naszego snu powietrze będzie nasycone dwutlenkiem węgla, który wydychamy. Oczywiście będziemy zużywać też powietrze z korytarza, może z garderoby, ale nie zmienia to faktu, że podczas nawet 6-godzinnego snu stężenie dwutlenku węgla będzie wysokie. A takie podwyższone stężenie, chociaż nie jest łatwo odczuwalne, ma wpływ na człowieka, na jego mózg, na jego odpoczynek.

Zadzwoń do nas