Rekuperacja Kolno

Zajmujemy się projektowaniem i montażem rekuperacji w Kolnie i okolicach. Nasza oferta skierowana jest zarówno do osób, które aktualnie budują swój wymarzony dom, jak również do tych, którzy już takie domy posiadają, a chcieliby zainstalować rekuperacje i cieszyć świeżym powietrzem. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to rozwiązanie, które warto poznać.


Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.

Jeżeli przeanalizujemy zasadę działania tradycyjnej wentylacji to z całą pewnością inaczej będziemy patrzeć na nowoczesne systemy rekuperacji. Zdaniem wielu osób wentylacja mechaniczna z rekuperacją powinna stać się standardem w nowych budynkach. Tam gdzie stawiamy na szczelność stolarki otworowej, dobrej jakości izolacje, a przede wszystkim na zdrowy tryb życia.

Rekuperacja to rozwiązanie, które z jednej strony zadba o nasze zdrowie a z drugiej pozwoli ograniczyć koszty ogrzewania. Można oczywiście powiedzieć, że rekuperacja się nie zwraca. Że koszt montażu rekuperacji jest na tyle wysoki, że ewentualny zwrot inwestycji należy rozpatrywać w okresie dziesiątek lat. Złośliwi powiedzą nawet, że rekuperacja nigdy się nie zwróci. „Najtaniej będzie zasłonić wszystkie kratki wentylacyjne” i mieszkać w warunkach wysokiego stężenia dwutlenku węgla i wilgoci. Jest w tym wiele prawdy. Nie można jednak narażać zdrowia na takie niebezpieczeństwo.

Rekuperacja to rozwiązanie, które przede wszystkim daje nam gwarancje jakości powietrza. Sprawa odzyskiwania ciepła jest na drugim planie. Z pewnością każdy kto myśli o rekuperacji analizuje zdolność rekuperatora do odzyskiwania ciepła. Ta zdolność nigdy nie będzie sięgała 100% gdyż to nie jest możliwe. Tym bardziej ważna jest sprawa właściwego zaprojektowania instalacji, a także przemyślenia sprawy związanej z izolacją rur, pomieszczeniem dla samego rekuperatora itd. W naszym podejściu do projektowania rekuperacji znajdą Państwo ciekawe i praktyczne rozwiązania.


Wykonujemy montaż rekuperacji zarówno w nowych budynkach jak również w istniejących już obiektach. Posiadamy w ofercie urządzenia wielu producentów dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować system rekuperacji do potrzeb osób i obiektów.

Proszę zapamiętać:
Rekuperacja Kolno
GT.instal – nowoczesne instalacje
tel. 604 933 337

Zadzwoń do nas