Rekuperacja Maków Mazowiecki

Zajmujemy się projektowaniem i montażem rekuperacji, czyli systemów wentylacji mechanicznej z funkcją odzyskiwania ciepła. Nasze usługi świadczymy w Makowie Mazowieckim i okolicznych miejscowościach.

W ofercie posiadamy profesjonalne urządzenia wieku producentów. Jesteśmy w stanie dopasować system rekuperacji do wymagań różnych użytkowników i różnych typów obiektów.

rekuperacja maków mazowiecki

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.

Podstawową funkcją mechanicznej wentylacji stosowanej w obiektach mieszkalnych jest dostarczenie odpowiedniej ilości świeżego powietrza domownikom. Dodatkowo rekuperator odzyskuje możliwe największą część ciepła z tego powietrza przekazując je do powietrza nawiewanego. To wszystko dokonuje się w rekuperatorze, a konkretniej w wymienniku ciepła.

Rekuperacja jest dla domu czymś tak ważnym jak układ oddechowy dla organizmu. Cały dom można porównać do takiego organizmu, który potrzebuje „oddychać”. Człowiek oddychając zużywa tlen i wydziela dwutlenek węgla. Zadaniem wentylacji jest usunąć zużyte powietrze i dostarczyć świeże.

wentylacja mechaniczna Maków Maz

Zastosowanie rekuperacji w nowych domach jest coraz bardziej popularne. Na etapie budowy domu taką instalacje można wykonać przy stosunkowo niskich kosztach. Istnieją także systemy, które przy minimalnych nakładach można zastosować również w domach już istniejących.

Zapraszamy do kontaktu – najlepiej przed rozpoczęciem budowy domu, aby skonsultować zapotrzebowanie i przygotować wstępny projekt. Kontakt na tym etapie pozwoli uniknąć wielu błędów i dostosować różne elementy budynku do bezkolizyjnego rozprowadzenia instalacji.


Na terenie Makowa Mazowieckiego i w okolicznych gminach zapewniamy bezpłatny dojazd na miejsce, bezpłatne zaprojektowanie rekuperacji z uwzględnieniem potrzeb mieszkańców i budynku. Wykonamy montaż w atrakcyjnej cenie i uruchomimy cały system.

Zadzwoń do nas