Rekuperacja Wyszków

Zajmujemy się montażem systemów rekuperacji czyli wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Nasze usługi świadczymy w Wyszkowie i okolicznych miejscowościach. Jesteśmy dostępni już na etapie budowy, aby służyć radą i pomocą w budowaniu wentylacji budynku.

Rekuperacja to nie tylko oszczędność w ogrzewaniu, ale przede wszystkim troska o zdrowie domowników. Jeżeli mamy świadomość jak działa tzw. wentylacja grawitacyjna to tym bardziej docenimy to co daje nam wentylacja mechaniczna.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.

Wentylacja z rekuperacją zastępuje w budynkach mieszkalnych tradycyjną wentylację tzw. grawitacyjną. Pozwala to na kontrolowanie przepływu powietrza. Zużyte powietrze jest usuwane z pomieszczeń, a energia cieplna jest odzyskiwania w rekuperatorze a następnie przekazywana powietrzu, które zostaje wtłoczone do budynku. W ten sposób mamy kontrolę nad tym, aby stężenie dwutlenku węgla w powietrzy, którym oddychamy było na odpowiednim poziomie. Z tych właśnie względów należy skrupulatnie zaplanować ilość powietrza jakie jest dostarczane wentylacją do pomieszczeń mieszkalnych, do salony czy sypialni. Ta ilość świeżego powietrza powinna być dopasowana przede wszystkim do ilości przebywających w pomieszczeniu osób.

Rekuperacja zapewnia dopływ świeżego powietrza, które jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Człowiek zużywa około 20-30 m3 powietrza na godzinę. Potrzeba więc taką ilość doprowadzić do poszczególnych pomieszczeń uwzględniając ich specyfikę. Inaczej podejdziemy więc do wentylowania pokoju dziecka, a inaczej do sypialni dwuosobowej. Postaramy się również do salonu dostarczyć taką ilość powietrza, aby wystarczyło go wszystkim mieszkańcom.

Montaż rekuperacji.

Systemy wentylacji mechanicznej najlepiej montować w nowych budynkach na etapie prac budowlanych i wykończeniowych. Należy odpowiednio zaplanować przebieg kanałów wentylacyjnych, ustawienie rekuperatora, a także wyprowadzanie rur do czerpni i wyrzutni powietrza.

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest sytuacja, w której jesteśmy obecni na budowie i w tym czasie mamy szanse dokonać wielu ustaleń dotyczących przebiegu instalacji. Musimy także przeanalizować potrzeby i dostosować najlepsze rozwiązanie.

Zadzwoń do nas