Rekuperacja Przasnysz

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli z rekuperacją – obsługujemy Przasnysz i okolice. Zadania realizujemy kompleksowo: projektujemy i montujemy systemy rekuperacji przy udziela własnych ekip monterskich.

Trudno wyobrazić sobie nowoczesny, energooszczędny dom bez systemu rekuperacji. Być może niebawem wentylacja mechaniczna stanie się standardem, tak jak dziś standardem jest łazienka. Czystość powietrza, którym oddychamy jest przecież bardzo ważna.

Wentylacja mechaniczna.

Człowiek oddychając zużywa tlen i produkuje dwutlenek węgla. Dodatkowo produkujemy wilgoć, która musi zostać z budynku usuwana. Tradycyjne metody nie zawsze pozwalają na odpowiednią wymianę powietrza. Szczególnie zimą nie chcemy sobie pozwalać na nadmierne wietrzenie, otwieranie okien, gdyż zależy nam na utrzymywaniu odpowiedniej temperatury w mieszkaniu. Niestety wentylacja grawitacyjna działa tylko wtedy, gdy doprowadzimy nowe powietrze, aby to stare mogło zostać usunięte. Latem dodatkowo, ze względu na temperaturę wentylacja tradycyjna nie działa skutecznie.

Albo zdrowie, albo oszczędzanie.

Jeżeli mieszkamy w domu z wentylacją grawitacyjną to w okresie zimowym mamy ogromny dylemat. Czy wietrzyć pomieszczenia, czy raczej uwzględniając rachunki za ogrzewanie, ograniczyć to wietrzenie. Przy zastosowaniu rekuperacji nie musimy się tym przejmować.

Dobrze zaprojektowany system dostarczy wymaganą ilość powietrza dla naszego życia, dla naszego komfortu. Usunie także powietrze zużyte, nadmiar dwutlenku węgla i wilgoć. Różnie można podchodzić do tematu rekuperacji. Dla jednych będzie liczyć się tylko zdrowie i komfort, dla innych sprawy finansowe.

Zadzwoń do nas